REDUKCYJNE BATERIE PRZEPŁYWOWE

Redukcyjne baterie przeplywowe to system elektrochemiczny, ktory przechowuje energię i nadaje się do ponownego naladowania. Składa się z dwoch elektrolitow – dodatniego (kationy) i ujemnego (aniony) – ktore są przechowywane w dwoch oddzielnych zbiornikach. W celu przetworzenia energii elektrolity przechodzą przez ogniwo elektrochemiczne skladające się z dwoch ogniw półprzewodnikowych oddzielonych membraną. Kazde pol ogniwo zawiera flcowe elektrody graftowe, na ktorych zachodzi czesciowa reakcja redoks.

Technologia redukcyjnych baterii przepływowych jest podobna zarówno do ogniw paliwowych, jak i do akumulatorów, w ktorych płynne źródła energii są wykorzystywane do wytwarzania energii elektrycznej i mogą być ładowane w tym
samym systemie. Baterie przepływowe idealnie nadają się do zastosowań takich jakwykorzystanie odnawialnych źródeł energii, przemysłowe zasilanie rezerwowe lub tymczasowe magazynowanie w celu ustabilizowania sieci. Jedną z największych zalet baterii przepływowych jest to, że można je ładować niemal natychmiast poprzez wymianę płynu elektrolitowego, a jednocześnie odzyskiwanie zużytego materiału do ponownego naładowania.CGT Carbon oferuje flcowe elektrody graftowe do redukcyjnych baterii przepływowych. Oferujemy Państwu specjalistyczne produkty graftowe, które spełniają najwyższe standardy wydajności i jakości. Nasze materiały graftowe wyróżniają się przewodnością elektryczną, czystością i odpornością na korozję, co prowadzi do znacznego wzrostu wydajności oraz niezawodności w magazynowaniu energii.

Dzięki naszej wiedzy, wieloletniemu doświadczeniu i ścisłej współpracy z naszymi klientami, jesteśmy w stanie stale udoskonalać nasze produkty, dostarczając naszym klientom najwyższą jakość.